A Bulányi Györgyhöz kötődő Bokor mozgalom, az autonóm keresztény életet élő kisközösségek életéről a nyolcvanas években rendszeresen készültek összefoglaló jelentések. (Az adatgyűjtést a "Varjak" fedőnevű nyomozás biztosította.) Az alábbi tájékoztató anyag felterjesztésekor Bulányi atya már több mint négy évtizede állt megfigyelés alatt. A szöveg jól érzékelteti, hogy az állambiztonság miként mérte a hatalmi intézkedések hatásait. Az állambiztonság tartótisztjei alapvetően nyugtázhatták, hogy munkájuk immár láthatatlanná vált, a közösség tagjai eleve "rendőrökről" beszéltek. Ugyanakkor az elhárítótisztekről szóló dramatikus játék pótlólag is hozzákerült a jelentéshez.
NOIJ – összefoglaló jelentés, 1987.06.10. (113)
8. A Bulányi-féle bázisközösségi mozgalom – az előzetes terveiknek megfelelően – június 6-án a makkosmáriai erdőben megrendezte a már hagyományosnak tekinthető ún. pünkösdi bokorünnepét – kb. 400 fő részvételével. A rendezvényen, a katonai szolgálat megtagadás miatt büntetésüket letöltött tagjaik tapasztalatára építve, eljátszottak egy színdarabot; melyben a baracskai fogház belső életét parodizálták.
A jelenlévők meglepetéssel nyugtázták, hogy nem érzékeltek rendőri jelenlétet, amire többen nem is találtak magyarázatot. Egyesek véleménye szerint mindez annak tudható be, hogy „az állam a Bulányi-ügyet teljesen egyházi vonalra terelte”.
Az információ forrása megbízható, ellenőrzött; tartalma nem ellenőrzött.
Intézkedés: tájékoztatják az ÁEH-t.
(III/III)
Megjegyzés: A Pest megyei RFK áb szervének információja alapján jelentettük, hogy a péceli bázisközösség május 24-én tartott miséjén Bulányi György részleteket olvasott fel egy „Minidráma utójáték”-ból, mely a baracskai BV Intézetben játszódik, s melyben egy elhárítótiszt négy szolgálatmegtagadóval vitatkozik a hatalomról, a vallásról és az egyházról.